Wyniki XX Jubileuszowego Międzyszkolnego Przeglądu Inscenizacji Bożonarodzeniowych
zorganizowanego w Górnośląskim Centrum Edukacyjnym w dniach od 9 do 13 grudnia 2019 roku pod patronatem Biskupa Gliwickiego Jana Kopca, Starosty Gliwickiego Waldemara Dombka oraz patronatem medialnym "Gościa Niedzielnego" i "Wiadomości Powiatu Gliwickiego" oraz Radia SILESIA.
Bardzo dziękujemy Państwu za wzruszające chwile Bożonarodzeniowych i teatralnych olśnień, jednocześnie proszę o pomoc w uzupełnieniu danych Aktorów, których Jury nie zidentyfikowało jeszcze imiennie. Proszę również o ujawnienie się Opiekunów, którzy przedstawili autorskie scenariusze.
Do zobaczenia podczas Gali 9 stycznia 2020 r. o godzinie 11.00. Wszystkich z serca zapraszamy!
Nagrody grupowe
I kategoria – przedszkola, klasy „0”
I miejsce:
Przedszkole Miejskie numer 41 w Gliwicach
II miejsce:
Przedszkole Miejskie numer 21 w Gliwicach
Przedszkole Miejskie numer 22 w Gliwicach
III miejsce:
Gminne Przedszkole w Świętoszowicach
II kategoria – szkoły podstawowe, klasy I-III
I miejsce:
Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 3 w Gliwicach
II miejsce:
Szkoła Podstawowa nr 5 w Gliwicach
III miejsce:
Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 8 w Gliwicach, Szkoła Podstawowa nr 18 - „Zabawa w teatr”
II kategoria – szkoły podstawowe, klasy IV-VIII
I miejsce:
Szkoła Podstawowa nr 4 w Pyskowicach
Szkoła Podstawowa im Powstańców Śląskich w Nędzy
II miejsce:
Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 8 w Gliwicach, Szkoła Podstawowa nr 18 – klasa 6b
Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 6 w Zabrzu, Szkoła Podstawowa nr 34
III miejsce:
Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 8 w Gliwicach, Szkoła Podstawowa nr 18 – klasa 6e
Katolicka Szkoła Podstawowa w Zabrzu
IV kategoria – szkoły średnie
I miejsce:
Śląskie Techniczne Zakłady Naukowe w Katowicach – grupa wystąpi na Gali 9 stycznia 2019 r.
V kategoria – otwarta:
I miejsce:
Dom Pomocy Społecznej w Pilchowicach
Dom Pomocy Społecznej „Ostoja” w Sośnicowicach
II miejsce:
Zespół Szkół Ogólnokształcących Specjalnych numer 7 w Gliwicach
III miejsce:
Zespół Szkół Specjalnych im. Janusza Korczaka w Gliwicach
Wyróżnienia grupowe:
Przedszkole Miejskie numer 20 w Bytomiu
Szkoła Podstawowa nr 16 w Gliwicach za śpiew
Szkoła Podstawowa nr 7 w Gliwicach za treści religijne i śpiew
Nagrody indywidualne
1. Julia Bem (Anioł) - Przedszkole Miejskie numer 21 w Gliwicach
2. Iga Kocur (Anioł) - Przedszkole Miejskie numer 21 w Gliwicach
3. Allan Mularczyk (Król) - Przedszkole Miejskie numer 21 w Gliwicach
4. Jan Jaworski (Sknerus) - Przedszkole Miejskie numer 41 w Gliwicach
5. Zofia Kiełkowska (Maria) Przedszkole Miejskie numer 22 w Gliwicach
6. Amelia Słabosz (Maria) - Gminne Przedszkole w Świętoszowicach
7. Sebastian Pisarczyk (Diabełek, Chłopiec) - Gminne Przedszkole nr 4 w Świętoszowicach
8. Kornel Papier (Dziecko) - Przedszkole Miejskie nr 20 w Bytomiu
9. Anna Simkina (Maria) - Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 3 w Gliwicach
10. Maciej Gawlik (Święty Franciszek) - Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 3 w Gliwicach
11. Klara Kunas (Owieczka) - Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 3 w Gliwicach
12. Zofia Adryańska (Anioł - śpiew) - Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 3 w Gliwicach
13. Maksymilian Piwko (Pasterz-śpiew) - Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 3 w Gliwicach
14. Karolina Świder (Maria) - Szkoła Podstawowa nr 7 w Gliwicach
15. Alicja Wiejowska (Maria) - Szkoła Podstawowa nr 16 w Gliwicach
16. Dominika Zasuwa (Maria) - Szkoła Podstawowa nr 18 w Gliwicach
17. Maksymilian Barchański (Bezdomny)- Szkoła Podstawowa nr 18 w Gliwicach
18. Marek Mróz (Bezdomny) - Szkoła Podstawowa nr 18 w Gliwicach
19. Maksymilian Pedrycz (Bezdomny)- Szkoła Podstawowa nr 18 w Gliwicach
20. Marta Dobosz (Tancerka) - Szkoła Podstawowa nr 18 w Gliwicach
21. Hanna Iwko (Tancerka) - Szkoła Podstawowa nr 18 w Gliwicach
22. Milena Wójcik (Maria) - Szkoła Podstawowa nr 18 w Gliwicach
23. Gabriela Kolonus (Maria) - Szkoła Podstawowa nr 18 w Gliwicach
24. Zuzia Płaczek (Herod) - Szkoła Podstawowa nr 18 w Gliwicach
25. Amelia Biernat (Czarownica) - Szkoła Podstawowa nr 18 w Gliwicach
26. Ada Janke (Gwiazdor) - Szkoła Podstawowa nr 18 w Gliwicach
27. Klara Koletzko (Diabeł) - Szkoła Podstawowa im Powstańców Śląskich w Nędzy
28. Dominika Grycman (Herod) - Szkoła Podstawowa im Powstańców Śląskich w Nędzy
29. Zofia Solich (Pasterz, akompaniator) - Szkoła Podstawowa im Powstańców Śląskich w Nędzy
30. Marta Tkocz (Śmierć) - Szkoła Podstawowa im Powstańców Śląskich w Nędzy
31. Oliwia Tomala (Rabin) - Szkoła Podstawowa im Powstańców Śląskich w Nędzy
32. Maja Bąk (Matka Boska) - Szkoła Podstawowa nr 4 w Pyskowicach
33. Michał Pietruszewski (śpiew) SP 4 w Pyskowicach
34. Barbara Sieber (Recytatorka XXI wieku) SP 4 w Pyskowicach
35. Natalia Oczko (wokal, skrzypce) - Szkoła Podstawowa w Ziemięcicach
36. Igor Długosz (Józef) - Szkoła Podstawowa w Ziemięcicach
37. Michalina Ziemian (Diablica) - Katolicka Szkoła Podstawowa w Zabrzu
38. Małgorzata Kirsz (Diablica) - Szkoła Podstawowa nr 34 w Zabrzu
39. Sonia Bańbuła (Lucyferka) - Śląskie Techniczne Zakłady Naukowe w Katowicach
40. Kamil Wojciechowski (Herod) - Śląskie Techniczne Zakłady Naukowe w Katowicach
41. Halina Michalak - Zespół Szkół Specjalnych im. Janusza Korczaka w Gliwicach
42. Beata Tomczyk - (Narratorka) Dom Pomocy Społecznej „Ostoja” w Sośnicowicach