Wyniki XIX Międzyszkolnego Przeglądu Inscenizacji Bożonarodzeniowych zorganizowanego w Górnośląskim Centrum Edukacyjnym w dniach od 10 do 14 grudnia 2018 roku pod patronatem Biskupa Gliwickiego Jana Kopca, Prezydenta Gliwic Zygmunta Frankiewicza, Starosty Gliwickiego Waldemara Dombka oraz patronatem medialnym "Gościa Niedzielnego" i "Wiadomości Powiatu Gliwickiego" oraz Radia SILESIA.
Nagrody grupowe
I kategoria – przedszkola
I miejsce:
Przedszkole Miejskie numer 22 w Gliwicach
Przedszkole Miejskie numer 20 w Bytomiu
II miejsce:
Przedszkole Miejskie numer 2 przy ZSP nr 1 w Gliwicach
Zespół Przedszkoli Miejskich nr 4 w Gliwicach
Przedszkole Miejskie numer 17 w Gliwicach, Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 2 w Gliwicach
II kategoria – szkoły podstawowe, klasy I-III
I miejsce:
Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 3 w Gliwicach
II miejsce:
Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 8 w Gliwicach, Szkoła Podstawowa nr 18 – klasa I-III
III miejsce:
Szkoła Podstawowa nr 5 w Gliwicach [EK] - klasa 2c
Katolicka Szkoła Podstawowa w Zabrzu
III kategoria – szkoły podstawowe klasy IV-VIII
I miejsce:
Szkoła Podstawowa im Powstańców Śląskich w Nędzy
Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 8 w Gliwicach, Szkoła Podstawowa nr 18 – klasa 5e
II miejsce:
ZSP Szkoła Podstawowa nr 2 w Miasteczku Śląskim
III miejsce:
Szkoła Podstawowa nr 1 w Krupskim Młynie
Szkoła Podstawowa nr 4 w Pyskowicach
IV kategoria – szkoły ponadpodstawowe
I miejsce:
IV Liceum Ogólnokształcące w Gliwicach
V kategoria – grupy pozaszkolne, szkoły i ośrodki specjalne, domy pomocy społecznej, grupy parafialne, domy kultury, świetlice szkolne, środowiskowe
I miejsce:
Dom Pomocy Społecznej „Ostoja” w Sośnicowicach
Centrum Edukacji i Rehabilitacji w Zabrzu
II miejsce:
Zespół Szkół Ogólnokształcących Specjalnych numer 7 w Gliwicach
III miejsce:
Zespół Szkół Specjalnych im. Janusza Korczaka w Gliwicach
Wyróżnienia grupowe
Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 11 w Gliwicach, Szkoła Podstawowa nr 7 w Gliwicach
Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 8 w Gliwicach, Szkoła Podstawowa nr 18 – klasa 5b
Szkoła Podstawowa w Ziemięcicach
Dom Pomocy Społecznej w Pilchowicach
Nagrody indywidualne
I kategoria – przedszkola, klasy „0”
Przedszkole Miejskie numer 20 w Bytomiu – Piotr Kowalski (Krasnoludek)
Przedszkole Miejskie numer 20 w Bytomiu – Michał Garbaciak (Krasnoludek)
Przedszkole Miejskie numer 20 w Bytomiu – Oscar Łęcik (Krasnoludek)
Przedszkole Miejskie numer 22 w Gliwicach – Kacper Waśniewski (Dobosz)
Przedszkole Miejskie numer 2 – Dominik Piórkowski (Niedźwiadek)
Przedszkole Miejskie numer 2 – Jan Wtykło (Józef)
Przedszkole Miejskie numer 2 – Hanna Nurkowska (Maria)
Przedszkole Miejskie numer 2 – Karol Kondraciuk (Gospodarz)
Przedszkole Miejskie numer 2 – Tola Bulenda (Aniołek)
Zespół Przedszkoli Miejskich nr 4 w Gliwicach – Milena Marczyk (Maria)
Zespół Przedszkoli Miejskich nr 4 w Gliwicach – Mateusz Bojarski (Józef)
Zespół Przedszkoli Miejskich nr 4 w Gliwicach – Helenka Baranek (Aniołek – dziewczynka śpiewająca)
Parafia NSPN Turze - Franciszek Jankowski (wnuk Melchiora)
II kategoria – szkoły podstawowe, klasy I-III
Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 3 w Gliwicach, Szkoła Podstawowa nr 5 w Gliwicach [E.G.] – Zuzanna Kukuczka (Anioł – Mama)
Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 3 w Gliwicach, Szkoła Podstawowa nr 5 w Gliwicach [E.K.] – Wiktoria Cieślar (Maria)
Szkoła Podstawowa nr 5 [EK] – Paweł Murawski (król)
Szkoła Podstawowa nr 5 [EK] – Adam Brzoza (Józef)
Szkoła Podstawowa nr 5 [EK] – Szymon Mechela (pasterz)
Szkoła Podstawowa nr 5 [EK] – Filip Sosin (Anioł – za odwagę)
Szkoła Podstawowa nr 5 [EK] – Jakub Świątek (za entuzjazm)
Katolicka Szkoła Podstawowa w Zabrzu – Amelia Bereżańska (Maria – śpiew)
Katolicka Szkoła Podstawowa w Zabrzu - Paulina Zajączkowska (Anioł)
III kategoria – szkoły podstawowe, klasy IV-VIII
Szkoła Podstawowa im Powstańców Śląskich w Nędzy – Zofia Przybyła (Zosia)
Szkoła Podstawowa im Powstańców Śląskich w Nędzy – Kamil Wydra (Diabeł kuszący Zosię)
Szkoła Podstawowa im Powstańców Śląskich w Nędzy – Klara Koletzko (Anioł Gabriel)
Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 8 w Gliwicach, Szkoła Podstawowa nr 18 – Marek Mróz klasa 5e (Żyd)
Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 8 w Gliwicach, Szkoła Podstawowa nr 18 – klasa 5e Dominika Zasuwa (śpiewający Anioł)
Szkoła Podstawowa nr 4 w Pyskowicach - Maja Bąk (Anioł)
Szkoła Podstawowa nr 4 w Pyskowicach - Michał Pietruszewski (Janek) Śpiewający chłopiec- pasterz
Szkoła Podstawowa w Ziemięcicach - Natalia Oczko, Aleksandra Wliczek, Julia Hoin - śpiewające anioły, gwiazda
Parafia NSPN Turze - Filip Gotzmann (wnuk Melchiora)
Parafia NSPN Turze - Katarzyna Bojno (Anioł)
VI kategoria – szkoły ponadpodstawowe
IV Liceum Ogólnokształcące w Gliwicach – Patryk Sojka (Herod)
IV Liceum Ogólnokształcące w Gliwicach – Wiktoria Łagodzińska (Gniew)
IV Liceum Ogólnokształcące w Gliwicach – Robert Habzda (Kuba)
IV Liceum Ogólnokształcące w Gliwicach – Wojciech Krzywy (Melchior)
IV Liceum Ogólnokształcące w Gliwicach – Magdalena Zalaś (autorski scenariusz)