Wyniki XIV Międzyszkolnego Przeglądu Inscenizacji Bożonarodzeniowych zorganizowanego się w dniach 9 – 13 grudnia 2013 r. w Górnośląskim Centrum Edukacyjnym w Gliwicach
Uroczystość wręczenia nagród odbyła się 3 stycznia 2014r. o godzinie 11.00 podczas uroczystej Gali.
Aleksandra Maliszewska
Nagrody grupowe
I kategoria – przedszkola
I miejsce:
Przedszkole Miejskie numer 8 w Gliwicach
Przedszkole Niepubliczne „Chatka Puchatka” z Gliwic
II miejsce:
Przedszkole Miejskie numer 36 w Gliwicach
Przedszkole Miejskie numer 40 w Gliwicach
III miejsce:
Przedszkole Miejskie numer 21 w Gliwicach
Przedszkolaki z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego numer 2 w Gliwicach
II kategoria – szkoły podstawowe
I miejsce:
Szkoła Podstawowa numer 8 w Gliwicach klasa VI
Szkoła Podstawowa numer 3 w Gliwicach
II miejsce:
Szkoła Podstawowa w Ziemięcicach
Szkoła Podstawowa numer 41 w Gliwicach
III kategoria – gimnazja oraz IV kategoria – szkoły ponadgimnazjalne
I miejsce:
Zespół Szkolno-Gimnazjalny w Nędzy - Grupa wyróżniona występem podczas Gali
Katolickie Gimnazjum w Zabrzu - Grupa wyróżniona występem podczas Gali
II miejsce:
Gimnazjum w Miasteczku Śląskim
V kategoria – grupy pozaszkolne, szkoły i ośrodki specjalne, domy pomocy społecznej, grupy parafialne, domy kultury, świetlice szkolne, środowiskowe
I miejsce:
Zespół Szkół Ogólnokształcących Specjalnych numer 7 w Gliwicach
Centrum Edukacji i Rehabilitacji w Zabrzu
II miejsce:
Dom Pomocy Społecznej w Pilchowicach
Dom Pomocy Społecznej w Sośnicowicach
III miejsce:
Grupa Parafialna MIMA
Wyróżnienia grupowe
Wyróżnienie
dla Przedszkola Miejskiego numer 18 w Gliwicach za oprawę sceniczną i formę przekazu
dla Przedszkola Miejskiego numer 22 za oprawę sceniczną
dla Szkoły Podstawowej numer 5 w Gliwicach za oprawę muzyczną
dla Szkoły Podstawowej numer 6 w Zabrzu za śpiew
dla Szkoły Podstawowej numer 18 w Zabrzu za oprawę sceniczną
dla Szkoły Podstawowej numer 24 w Zabrzu za oprawę sceniczną
Nagrody indywidualne:
Przedszkola, klasy „0”
Przedszkole Miejskie nr 8 w Gliwicach – Natalia Włoch (Anioł)
Przedszkole Miejskie nr 8 w Gliwicach – Lena Dzitkowska (Anioł)
Przedszkole Miejskie nr 8 w Gliwicach – Emilia Puto (Anioł)
Przedszkole Miejskie nr 8 w Gliwicach – Zofia Kędziora (Anioł)
Przedszkole Miejskie nr 8 w Gliwicach – Jagoda Lachowska (Anioł)
Przedszkole Miejskie nr 18 w Gliwicach – Aleksandra Wydra (Maria-śpiew)
Przedszkole Miejskie nr 21 w Gliwicach – Julia Skuza (Maria)
Przedszkole Miejskie nr 22 w Gliwicach – Paulina Sobkowicz (Maria)
Przedszkole Miejskie nr 22 w Gliwicach – Marcin Piwko (Tato)
Przedszkole Miejskie nr 22 w Gliwicach – Joachim Drabik (Wiatr)
Przedszkole Miejskie nr 40 w Gliwicach – Zofia Supkowska (Maria-śpiew)
Przedszkole Miejskie nr 40 w Gliwicach – Szymon Ulatowski (Pastuszek)
Przedszkole Miejskie nr 41 w Gliwicach – Maksymilian Podulka (Józef)
Gminne Przedszkole numer 4 w Świętoszowicach - Emilia Spatz (Maria-śpiew)
Zespół Szkolno-Przedszkolny numer 2 w Gliwicach - Małgorzata Marek (Maria)
Zespół Szkolno-Przedszkolny numer 2 w Gliwicach - Olimpia Kaczmarczyk (Aniołek II)
Szkoły podstawowe
Szkoła Podstawowa numer 5 w Gliwicach - Sargis Davtyan (śpiew)
Szkoła Podstawowa numer 8 w Gliwicach klasa II - Monika Teniuch (Narrator - Indianeczka)
Szkoła Podstawowa numer 28 w Gliwicach - Emilia Penkała (Głos I)
Szkoła Podstawowa numer 28 w Gliwicach - Alicja Przypaśniak (Głos II)
Szkoła Podstawowa numer 28 w Gliwicach - Emilia Kiełtyka (Gospodyni II)
Szkoła Podstawowa numer 41 w Gliwicach - Hanna Łysko (Kobieta w futrze)
Szkoła Podstawowa numer 6 w Zabrzu - Antonina Wawrzak (Maria-śpiew)
Szkoła Podstawowa numer 18 w Zabrzu - Natalia Piaseczna (Narrator)
Szkoła Podstawowa numer 18 w Zabrzu - Dominika Koseła (Gwiazda)
Szkoła Podstawowa numer 18 w Zabrzu - Mateusz Wicher (Król - Dziadek Alwinki)
Szkoła Podstawowa numer 24 w Zabrzu - Maria Góźdź (Recytator)
Szkoła Podstawowa numer 24 w Zabrzu - Maja Kuder (Anioł - gra na skrzypcach)
Szkoła Podstawowa numer 24 w Zabrzu - Renata Brzeska (Anioł)
Szkoła Podstawowa numer 24 w Zabrzu - Wiktor Grabarczyk (Herod)
Szkoła Podstawowa w Ziemięcicach - Magdalena Szyszka (Anioł na drabinie - śpiew)
Szkoła Podstawowa w Ziemięcicach - Dominika Nicz (Narrator)
Szkoła Podstawowa w Ziemięcicach - Oliwia Kowolik (Diablica)
Gimnazja
Gimnazjum numer 10 w Gliwicach - Adam Prokop (Józef - Narrator)
Gimnazjum w Miasteczku Śląskim - Krzysztof Sołtysik (Brat)
Gimnazjum w Miasteczku Śląskim - Natalia Kansy (taniec)
Gimnazjum w Miasteczku Śląskim - Bartek Chamera (Jezus)
Katolickie Gimnazjum w Zabrzu - Zuzanna Michalska (Maria)
Katolickie Gimnazjum w Zabrzu - Małgorzata Otorowska (Wąż)
Szkoły ponadgimnazjalne
V Liceum Ogólnokształcące w Gliwicach – Justyna Maluty (Zuzanna), Wyróżnienie za autorski scenariusz,
Szkoły specjalne oraz grupy pozaszkolne
Zespół Szkół Ogólnokształcących Specjalnych numer 7 w Gliwicach - Grzegorz Gabała (Trędowaty)
Grupa MIMA - Przemysław Zawierucha (Piotr)
Wyróżnienie dla Opiekunów Grup za autorski scenariusz:
Pan Radosław Albrecht
Pani Kornelia Czogalik
Siostra Michaela Guźniczak
Pani Mariola Kołterniak
Pani Izabela Makosz
Pani Danuta Mazur
Pani Iwona Milczyńska
Pani Izabella Pacia
Pani Bożena Pieczara
Pani Józefa Tomczyk