To dzięki Wam: Aktorom, opiekunom, scenarzystom, reżyserom, scenografom, muzykom, twórcom kostiumów, rodzicom, babciom, dziadkom, dalszym i bliższym krewnym i znajomym, jurorom, i, oczywiście, mecenasom Przeglądu od 20 już lat udaje się zorganizować i podziękować za pracę włożoną w przygotowanie Bożonarodzeniowych Inscenizacji.

Dziękujemy za Wasze zaangażowanie, życzliwość, zaufanie. I przyjaźń. Bo po tylu latach możemy śmiało mówić o wspaniałym, licznym gronie przyjaciół Przeglądu Inscenizacji Bożonarodzeniowych.

Ze pewnością każdemu z nas przypomną się nieraz chwile związane z przeszłością Przeglądu. Wzruszenie, trema związana z występem, gafy organizacyjne. Dla nas to historia wciąż żywa.

Podczas 20. edycji poziom prezentowanych spektakli był niezwykle wysoki. To piękne zwieńczenie 20 lat. Jurorzy mieli nie lada kłopot z wyróżnieniem najlepszych z najlepszych. Przecież od początku nasze przedsięwzięcie nie jest konkursem, ale przeglądem. Aktorzy i  twórcy spektakli doceniani są przede wszystkim za zaangażowanie. Jak mawiają jurorzy, nie chodzi o pokaz talentów, ale o przeżywanie Bożego Narodzenia.

W tym roku uczestniczyliśmy w XX Jubileuszowym Międzyszkolnym Przeglądzie Inscenizacji Bożonarodzeniowych w dniach od 9 do 13 grudnia 2019 r. Przyznano 21 nagród grupowych (jury przyznało aż 7 pierwszych miejsc, mimo 5 kategorii) oraz 42 indywidualne - dla wyróżniających się  Aktorów. Na scenie można było obejrzeć zarówno kolędników, tradycyjne jasełka, inscenizacje taneczno-muzyczne, metaforyczne metamorfozy bohaterów, jak i nowatorskie realizacje, poruszające serca jury. Wiele scenariuszy zostało napisanych przez samych Opiekunów!

Po raz kolejny pragniemy podkreślić zaangażowanie młodych Aktorów oraz ich Opiekunów i Rodzin. W niektórych spektaklach brali udział nie tylko podopieczni, ale i sami Opiekunowie.

W imieniu organizatorów i członków jury chcielibyśmy raz jeszcze z całego serca podziękować małym i dużym Aktorom oraz ich „aniołom stróżom”. Najpiękniejsze jednak jest to, że dzięki Waszym staraniom, co roku autentycznym przeżyciem staje się cud Bożego Narodzenia! Dziękujemy!

Z wdzięcznością za Waszą obecność podczas uroczystości wręczenia nagród Laureatom 9 stycznia 2020 r., zapraszamy do nas znów! Do zobaczenia za 12 miesięcy. Przed nami XXI Międzyszkolny Przegląd Inscenizacji Bożonarodzeniowych.